اطلاعات و اخبار جدید دنیای ماهواره و رسانه
   

TVP launches platform on Astra : این پکیج لهستانی بالاخره استارت زد. 15 سپتامبر ششمین پکیج لهستان با نام "TVP" در ماهواره Astra 1KR در 19.2 درجه شرقی رسماً شروع به فعالیت نمود. دو فرکانس آن 

Freq: 10862 H 22000 5/6
Freq: 10773 H 22000 5/6

می باشد البته از سال 2005 در حال استفاده از این دو فرکانس می باشد.


شبکه های این پکیج :

TVP1
TVP2
TVP Info
TVP Sport
TV Polonia
TVP Kultura
TVP Historia 
TVP HD

تصاویر شبکه ها هم بالا بوده و MPEG-4 می باشد.
 
 |    نوشته شده توسط shery
 
   

TVP DTH platform edges closer : مثل اینکه مسئولین این پکیج مشکل خود را با آسترا حل کرده اند و ممکنه فقط تا دو هفته دیگه ششمین پکیج لهستانی شروع به کار رسمی نماید. پکیج لهستانی TVP به نقل از Piotr Farfal رئیس آن و مجله Satkurier در اولین مرحله تا دو هفته آینده یکسری از شبکه های آنها که اغلب پخش آزاد دارند به روی ایر بیایند و با شروع پخش خود استارت این پکیج رو بزنند که حدود 20 تایی می باشند. 

البته این رو هم باید بگم که این شبکه های مجانی بدین معنی نیست که ما می توانیم آنها را مشاهده کنیم بلکه منظور این است که با یک بار خرید کارت می توانیم آنها را مشاهده کنیم و نیاز به شارژ بعدی ندارد!!! شبکه های بدین صورت این پکیج بیشتر از 20 تایی می باشند که حداکثر تا دسامبر (یازدهمین ماه سال 2009 میلادی) راه اندازی خواهند شد.اتفاقاً بعضی هاشون هم در فرمت تصویری بالای اچ دی می باشند. عجب تشویق خوبی!

CCTV :در پی اراه اندازی شبکه خبری بین المللی 24 ساعته ورژن روسی زبان سی سی تیوی چین چهار شبکه سی سی تیوی هم بر روی ماهواره Eurobird 9A در 9 درجه شرقی رفتند و پوشش دریافت آنرا توسعه دادند.


CCTV-A (Arabia)
CCTV-R (Russian)
CCTV E (Español)
CCTV 4
Freq: 11996 V 27500 3/4
Eurobird 9A Beam

 
 |    نوشته شده توسط shery
 
   


Armaghan TV info card : شبکه تله شاپینگ شهرام همایون است که از دیروز جایگزین کانال یک "Channel One TV" شهرام همایون در ماهواره Eutelsat W2M در 3.1 درجه شرقی به مشخصات ذیل شده است. این شبکه فروشگاه رسانه ای قبلاً در سال 2007 از طریق ماهواره Galaxy 19 یا همون تل استار 5 در 97 درجه غربی برای پوشش و پخش در آمریکا و کانادا روی ایر رفته بود.برنامه تجاری و خرید و فروش تلویزیون ارمغان که شهرام همایون آن را ابداع کرده است به صورت گسترده تر از سابق اما کوتاه تر و در بین برنامه ها و تبلیغات پخش می گردد. بعد از قطع شبکه صدای آمریکا در این فرکانس به غیر از ارمغان ،شبکه های بی بی سی فارسی ، رنگا رنگ و سیمای آزادی باقی مانده اند. این هم آدرس سایت شبکه ارمغان که قیلتر هست.

و اما کمی در مورد ارمغان : ارمغان مکانیست برای خرید سی دی-دی وی دی-کتاب و صدها کالای متفاوت دیگر از طریق شاهراه اینترنت و ماهواره به منظور ارائه بهترین محصولات و بهترین سرویس به مشتریان. این شبکه معتقد است که کليه محصولات فرهنگي و هنري و کتاب بصورت اصل وبه منظور ارائه و اشاعه به جامعه ايراني با قیمت های مناسب تهیه گردیده است و بسته بندي و ارسال کالاها در حد استاندارد آمريکا انجام مي گيرد و با عقد قراردادهاي ويژه با کمپاني هاي بزرگ پستی اقدامات لازم جهت ارسال سریع و سالم محصولات مبذول گردیده است!

ارمغان بصورت يک کمپاني مستقل داراي برنامه هاي ويژه تلويزيوني و سايت اينترنتي با گروه بزرگ مديريت- عوامل تهيه کالا- مجريان برنامه هاي تلويزيوني- تيم بسته بندي و ارسال- خدمات بعد از فروش- اپراتورهاي دريافت سفارش -طراحان وب سايت و ... مي باشد.


Armaghan TV info card
On Eutelsat W2M at 3.1° East
Freq: 11472 V 27500 2/3بازگشت کانال 6 به هاتبرد : دیری نیست که این شبکه "Channel 6" از ماهواره هاتبرد قطع شده بود (اوایل مرداد بود)ولی دوباره از 21 شهریور به نام شبکه "Test" در فرکانس به مشخصات ذیل به هاتبرد 6 بازگشت. نام آن هنوز "Test" بوده و هنوز پخش حود را آغاز نکرده و در حال تست می باشد. این شبکه ، ساعات روزانه خود را به شبکه های دیگر مانند Sana TV ، پرتو ،UK6 ، Kurd ، Klik satاجاره می داد. این شبکه از انگلستان پخش می شود.


Test
On Hotbird 6 at 13East
Freq: 11200 V 27500 5/6

 
 |    نوشته شده توسط shery
 
   Azerbaijan prepares to build its first communications satellite : آذربایجان تنها ظرف دو سال آینده خود را وارد بازار ماهواره خواهد کرد. مراحل ساخت اولین ماهواره آذربایجان از سپتامبر 2009 آغاز خواهد شد. این ماهواره که آذر اسپیس "Azerspace" نام دارد طبق برنامه اولیه قرار است در اواخر 2010 تا اوایل 2011 از پایگاه فضایی بایکنور قزاقستان لانچ شده و در مدار قرار گیرد. در این پروژه شرکت آمریکایی Orbital Sciences Corp با وزارت تحقیقات و فناوری آذربایجان همکاری می کند. البته این شرکت در حال برداشتن اولین گام هاست و دو شرکت ماهواره ای دیگر ، شرکت آمریکایی Space System /Loral inc و شرکت فرانسوی hales Alenia Space در مراحل بعدی همکاری خواهند کرد. البته این پروژه شامل دو ماهواره است، که دومین ماهواره هم در سال 2012 لانچ خواهد شد. بودجه ای هم که برای آنها پیش بینی شده است به ترتیب ماهواره 100 میلیون دلار و 170 میلیون دلار هزینه برای دولت آذربایجان خواهد داشت!این دو ماهواره با امکانات بالا و تکنولوژی پیشرفته روز ساخته خواهند شد بطوریکه آذربایجان را قادر خواهد ساخت که بتواند شبکه هایی با کیفیت بالا را نیز پخش کنند البته از طرفی دیگر باعث افزایش و جمع شدن اغلب شبکه های آذربایجان بر روی این ماهواره ملی خودشان خواهد شد. برای ما اایرانی ها هم بی بهره نخواهد بود و به احتمال بسیار زیاد استقبال خوبی می شود. محبوبیت این ماهواره منطقه ای برای کشور ما را می توان از همین حالا حدس زد!

خوب این ماهواره جدید آسیا و اروپا را پوشش می دهد و یک چهارم ظرفیت آن برای شبکه های آذربایجان در نظر گرفته شده و بقیه اختصاص به اپراتورهای دیگر خواهد یافت. شبکه هایی که انتظار می رود به این ماهواره بیایند از بیشتر از ماهواره های ترکست ، Turksat (Turkey), Express AM-2 (Russia) and Hotbird (Europe)بعلاوه شبکه های محلی آذربایجان و شبکه های منطقه مانند شبکه های کشورهای ازبکستان ، ترکمنستان ، گرجستان و شایدبااستقبال شبکه های ایراتی هم روبرو شود. باید منتظر ماند.

و اما در مورد جهتی که این ماهواره قرار خواهد گرفت که خود داستانی دارد. دولت اذربایجان در ابتدا سعی در خرید 57 درجه شرقی داشت ولی این جهت بسیار برای آنها گران تمام می شد و قیمت بالایی داشت. مدت زیادی طول کشید که جهت 43 درجه شرقی را انتخاب کنند ولی بعد از مدتی بدلیل اینکه این جهت با اختلاف یک درجه با ترکست قرار دارد و بدون تغییر موقعیت دیش هر دو جهت دریافت خواهد شد و در زیر سایه ماهواره ترکست قرار خواهند گرفت و رشد کمی با سرعتی کمتر رو پیش بینی کردند، بنابراین از این جهت هم منصرف شدند و به سراغ جهت 50 درجه شرقی رفتند و آنرا انتخاب کردند. این جهت متعلق به ترکست می باشد و آنرا هنوز نخریده اند و تصمیم به اجاره آنرا دارند ولی هنوز قطعی نشده است.

قطعاً و یقیناً با لانچ این ماهواره ملی آذربایجان شبکه های این کشور رشد و توسعه بیشتری خواهند داشت و حول و حوش 45 شبکه از آذربایجان رو تخمین می زنند که در این ماهواره شروع به فعالیت خواهند کرد ، البته این امر نیاز به زمان دارد. با این افزایش کمی ، از نظر کیفی هم افزایش خواهد یافت.که همه این ها به رقابت سخت تر و نزدیکتر آنها ختم خواهد شد از این نظر راه اندازی این پروژه یک نقطعه عطف در تاریخ تحول مدیا ورسانه های تصویری این کشور خواهد بود. همزمان با آن قصد دارند دو شبکه دولتی ITV2 و ITV3 نیز راه اندازی کنند!! مطلب جالب دیگر این است که هنوز این ماهواره نیامده و در مراحل اولیه کار قرار دارد ولی شبکه آذری ANS به مدت دو سال یکی از ترانسپوندرهای ماهواره آذر اسپیس رو پیش خرید کرده است! شبکه AZTV هم قصد دارد شبکه های بعدی خود را راه اندازی کند.

از طرفی تعدادی از شبکه های بین المللی و معروف دنیا هستند که بعد از افتتاح . ماهواره Azerspace ورژن آذری خود را به روی ایر خواهند برد از اون جمله می توان : Sci-Fi ، Universal و Discovery Channel و تعدادی دیگر رو نام برد.


شرکت هایی که در این پروژه همکاری می کنند :Thales Alenia Space (France


EADS Astrium (FranceOrbital Sciences Corporation (USASpace Systems/Loral (USASumitomo Corporation/ISS Reshetnev (Japanese/Russiaتعدادی از شبکه های آذربایجان :


İctimai TV – ITV (Baku)
İctimai TV 2 – ITV2 (Baku) بزودی
ATV (Azad TV Azerbaycan) (Baku)
Xazar TV : Khazar TV (Baku)
ANS TV
AZTV (Baku)
Lider TV (Baku)
Baki TV (Baku)

Space TV (Baku)
Idman Azerbaijan
Alternativ (Ganja)
Kapaz TV (Ganja)
Dunya TV (Sumgayit)
Qutb TV (Quba)
Xayal TV (Quba)
Xachmaz TV (Xachmaz)

Mingachevir TV (Mingachevir)
Nakhchivan channel (Nakhchivan)
Canub TV (Lankaran)
Ctv (Lankaran)
Simurq Mtv (Tovuz)
Aygun TV (Samakhi – Zagatala)
Ttv (Tovuz)
Shemkir Tv (Shemkir)
Sheki Tv (Sheki)
Vatan Tv (Shamakhi)
Balakan tv (Balakan)
Qafqaz tv (Guba

 
 |    نوشته شده توسط shery
 
   

New look for Romanian DTH service : پکیج رومانیایی Dolce هم می خواهد مجموعه آفرهای خود را تغییر دهد و با سر و شکل جدیدی از شبکه های خود فعالیتش را از سر گیرد. این سه مجموعه به شرح ذیل خواهند بود :


1- National Dolce : ارزانترین جموعه این پکیج با شارژ ماهانه 2.9 یورو تشکیل شده از شبکه های ملی رومانی ، خبری و سرگرمی.

2- Dolce Varied : شامل شبکه های که برای تمامی گروه ِسنی خانواده ها برنامه دارند. شارژماهیانه آن 3.9 یورو هزینه خواهد داشت.

3- Dolce Star : محموعه ای از شبکه های فیلم با هزینه شارژ ماهیانه 4.9 یورو.


هر سه قیمت ذکر شده در بالا بدون مالیات بوده و باید مالیات آنرا هم در نظر گرفت. این پکیج رومانیایی Dolce برای 750 هزار مشترک خود بیش از 100 شبکه را در اختیار خواهد گذاشت که تعدادی از آنها هم اچ دی خواهند بود.
ONDAS Media Signs with Rotana Audio & Video : شرکت اروپایی ONDAS که در زمینه کانال رادیویی ماهواره فعال است اعلام کرده که قراردادی رو با شرکت سعودی روتانا "Rotana" بسته که براساس آن اجازه پخش آهنگها ، کنسرتها و دیگر موارد مرتبط با این شرکت که کپی رایت آن متعلق به این شرکت است پخش کند.
روتانا یکی از بزرگترین شرکت های رسانه ای دنیای عرب است که متعلق به شاهزاده سعودی الولید بن طلال می باشد. روتانا با بیش از 100 هنرمند و خواننده قرارداد دارد.


China’s Central TV to launch broadcasting in Russian : بالاخره ورژن روسی زبان شبکه دولتی CCTV چین سوم سپتامبر راه اندازی شد. این شبکه بصورت تست بر روی ماهواره چینی Chinasat 6B در 115.5 درجه شرقی روی ایر رفت. محتوی برنامه های شبکه هم خبری ، فرهنگی ، سرگرمی و آموزشی و تاریخی خواهد بود.سی سی تی وی روسی به ماهواره Eurobird 9A و یک ماهواره دیگر هم خواهد رفت. با پوشش آسیا و اقیانوسه و آروپای مرکزی و شرقی و خاورمیانه حدود 300 میلیون مخاطب را تخمین می زنند که اغلب آنها از روسیه و کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق و حوزه دریای بالتیک می باشند.


به نقل از نائب رئیس این شبکه، Changming ، هدف از راه اندازی آن تبادل بیشتر فرهنگی و اطلاعتی و توسشعه روابط دو کشور است. این شبکه که از پکن پخش می شود بعد از زبان های چینی ، انگلیسی ، فرانسوی ، اسپانیایی و عربی این ششمین زبان آن است. برنامه بعدی آنها افتتاح ورژن پرتغالی زبان آنهاست، هنوز باید زبان فارسی در انتظار باشد.

Czech platforms to boost offers : دو پکیج کشور چک Skylink و CS Link در حال افزایش و ارتقاء مجموعه آفر خودد می باشند. مجله Parabola خبر داده که این دو پکیج بزودی شبکه های National Geographic Channel, Nat Geo Wild, Jetix/Disney Channel and Sport 1 را به مجموعه شبکه های خود اضافه می کنند.

این دو پکیج در ماهواره آسترا قرار دارند و به دلیل کاهش قیمت های خود ، شبکه هایشان را از هم جدا کرده اند. البته پکیج Skylink بغیر از چک در کشور اسلواکی هم فعال است.

Controversy mounts over TVP platform : مثل اینکه اپراتور آسترا با روی ایر بردن این پکیج جدید لهستان در اواخر 2009 میلادی مشکل پیدا کرده است. رئیس اداره نظارت بر رادیو و تلویزیون لهستان از Piotr Farfal ، رئیس پکیج TVP، خواسته که مشکلاتش ررا هر چه زودتر با آسترا "SES-Astra" حل کند. مشکل این دو سر این هست که اپراتور ماهواره ای آسترا میگه که شروع به فعالیت این پکیج در اواخر امسال بسیار زود می باشد. یناز به زمان بیشتری هست.

در صورتی که در اواخر امسال میلادی بتواند پکیج TVP راه اندازی شود ششمین پکیج ماهواره ای لهستان خواهد بود بعد از پکیج های Cyfrowy Polsat _ Cyfra+ _ n _ Orange و TNK.
 
 |    نوشته شده توسط shery
 
   


در حال حاضر شبکه پخش فیلم ICC+ در هاتبرد از دو فرکانس زیر پخش می شود. که در روزهایبعد از فرکانس 12476 قطع خواهد شد که منوط به راضی بودن از فرکانس جدید 12245 می باشد.
Freq: 12476 H 27500 3/4
Freq: 12245 H 27500 3/4در حال حاضر شبکه پخش فیلم PEN TV در هاتبرد از سه فرکانس زیر در هاتبرد پخش می شود. که در روزهایبعد از فرکانس های 12476 و 11470قطع خواهد شدکه منوط به راضی بودن از فرکانس جدید 12245 می باشد.

Freq: 12245 H 27500 3/4
Freq: 12245 H 27500 3/4
شبکه صدای آمریکا از دو ماهواره Badr-4/6در 26 درجه شرقی و Eutelsat W2M در 3.1 درجه شرقی قطع شد و این ماهواره ها را ترک کرد. در فرکانس 12242 عمودی هاتبرد هم به PNN تغییر نام داد. شبکه صدای آمریکا در حال حاضر از فرکانس های زیر در این ماهواره ها پخش می شود:

Eutelsat Hotbird 8 (13 Deg E)
Downlink Frequency: 12.226 GHz
FEC: 3/4

Symbol Rate: 16.3 MSym/s
Downlink Polarization: V
VC/Service ID: 295
********

Eutelsat Hotbird 8 (13 Deg East)
Downlink Frequency: 12.242 GHz
FEC: 3/4
Symbol Rate: 3.7 MSym/s
Downlink Polarization: V
VC/Service ID: 295

********

Nilesat (AB4) (7 Deg West)
Downlink Frequency: 11.355 GHz
FEC: 3/4
Symbol Rate: 27.5 MSym/s
Downlink Polarization: V
********


Telstar 12 (15 Deg West)
Downlink Frequency: 12.6
08 GHz
FEC: 2/3
Symbol Rate: 19.279 MSym/s
Downlink Polarization: H
VC/Service ID: 6
********

Asiasat-3 (105.5 Deg E)
Downlink Frequency: 4.040 GHz
FEC: 1/2
Symbol Rate: 20.4 MSym/s
Downlink Polarization: H
شبکه فارسی Omid-e-Iran هم بعد از قطع شدن در فرکانس 11470 در ماهواره هاتبرد در فرکانس زیر با کیفیت صدای خوب و کیفیت تصویر معمولی و نه چندان بالا به فعالیت خود ادامه می دهد.

Freq: 10853 H 27500 3/4
شبکه فارسی Jaam-e-Jam International هم بعد از قطع شدن در فرکانس 11470 در ماهواره هاتبرد در فرکانس زیر در کنار شبکه های فارسی زبان دیگری مانند Iran FM _ Iran MNTV و . . . شروع به پحش برنامه های خود نمود.

Freq: 10853 H 27500 3/4
شبکه فارسی Live Channel هم در ستلایت هاتبرد از فرکانس دوم خود به مشخصات ذیل شروع به پخش نمود. این فرکانس بر روی ماهواره هاتبرد 6 قرار دارد.

New Freq: 11642 H 27500 3/4
First Freq: 12476 H 27500 3/4


رادیو زمانه ، شبکه خبری فارسی زبان که از کشور هلند پخش می شود بعد از مدتها فعالیت بر روی ماهواره هاتبرد در فرکانس 12476 افقی در فرکانس دومی هم شروع به پخش برنامه های خود کرد. شما می توانید علاوه بر فرکانس قبلی در فرکانس دوم این کانال رادیویی در هاتبرد را دریافت نمایید.

Radio Zamaneh
Freq: 11642 H 27500 3/4


شبکه طپش هم بعد از اینکه بدلایل مالی شبکه دوم خود یعنی شبکه موزیک Tapesh TV2 رو قطع کرد و شبکه اول خود را هم در فرکانس 11054 به نام SmartCastTapesh به روی ایر برد ، نام آنرا به Tapesh TV تغییر داده است.

Tapesh TV
On Hotbird 13East
Freq: 11054 H 27500 5/6

 
 |    نوشته شده توسط shery
 
   

NTV-Plus to expand offer : اول سپتامبر پکیج روسی NTV-Plus آفر (مجموعه چندین کانال) جدیدی را معرفی خواهد کرد. این مجموعه جدید که نام  Light را یدک خواهد کشید شامل 34 شبکه از جمله کانال معروف Nashe Kino و کانال Sport Plus که دوباره راه اندازی خواهد شد.

هزینه اشتراک یک ماه این مجموعه جدید 2.19 یورو در ماه می باشد. که هزینه شارژ پایینی دارد. از این 34 شبکه ، 25 تای انها به فرمت بالای تصویری MPEG-4 و بقیه با فرمت MPEG-2 در ماهواره  Eutelsat W4 در 36 درجه شرقی پخش خواهند شد.

البته مشترکین نیاز به رسیور Humax VA-4SD خواهند داشت که هزینه آن برایشان 112 یورو در خواهد آمد. مشترکین این آپشن جدید می توانند از آپشن های Sport _ Kino _ Nochnoy (a-d-u-l-t) _Nash Futbol و همچنین از سرویس Kinodrom هم استفاده کنند.

سرویس Kinodrom آن شامل شبکه هایی می شود که از برنامه های on-demand ( برنامه مورد نياز ضبط شده ) استفاده می کنند که این پکیج در سپتامبر 2008 راه اندازی کرده است. در این سرویس می توانید هر موقع که اراده کردید به جستجوی برنامه های آن بپردازید و هرکدام را که خواستید انتخاب کرده و به تماشای آن بپردازید. البته هزینه هر تعدادی را که تماشا کنند راپرداخت خواهند کرد.  (Pay-per-view  :PPV)  بنابراین برای هر اُردر خود هزینه خواهید داشت.

شبکه های این پکیج تاسیس شده در اول سپتامبر 1996 :

Sport  Channels
NTV Plus Sport
NTV Plus Sport Online
NTV Plus Tennis
NTV Plus Football
NTV Plus Our Football
NTV Plus Classic Sport
Eurosport
Eurosport 2
Extreme Sports Channel
Telekanal Russian Extreme
Boyets
Megasport

NBA TV
RTR SportNews  Channels
Vesti
RBC-TV
Euronews
Russia Today
Rusiya Al-Yaum
BBC World News
CNN International
Bloomberg Television
Perviy Meteo (MeteoTV)Movies  Channels
NTV Plus Premiera
NTV Plus KinoHit
NTV Plus Kinoklub
NTV Plus Nashe Kino
NTV Plus Nashe Novoe Kino
NTV Plus Kino Soyuz
Teleklub

Dom Kino
Komedia Telekanal
Telekanal India
Mnogo TV
Zone Romantica
Hallmark Channel Russia & Middle East
TCM (Europe) (11 - 8 Moscow Time)
MGM Channe
l
Universal Channel (Russia)
Sci Fi Channel (Russia)
AXN Sci Fi (Russia)Music  Channels
MTV Russia
Muz TV
Music Box TV
Music Box RU
Muzika Pervogo
Telekanal La Minor
VH1 (Russia)
VH1 Classic (Europe)
MTV Dance
MTV Two

MCM Top
Mezzo TV
RU TVKids  Channels
Telenyanya
Bibigon
Detski Mir
Nickelodeon (Russia)
Jetix (Russia)
Jetix Play
Cartoon Network (Europe) (8 - 11 Moscow Time)
JimJam (Russia)
Gulli
Tiji


Documentary Channels
Discovery Channel (Russia)
Discovery Travel & Living (Russia)
Discovery Science (Europe/ME)
Discovery World (Europe)
Animal Planet (Europe)
National Geographic Channel (Russia)

Nat Geo Wild (UK)
Auto Plus
Interesnoe TV
365 Dnei TV
24 Dok
Kto Est' Kto
Vremya

Soversheno Sekretno
Zakon TV
Gameland TVVariety  Channels
Perviy Kanal
Telekanal Rossija
NTV
Petersburg - Channel 5
Kultura Telekanal
TV Centr
STS
TNT (Russia)
Ren TV
Telekanal Domashny

Telekanal Zvezda
3 Kanal Moskovia
TV5MONDE EUROPE
Zone Reality
TDK
CCTV 4
NST – Nastoyascheye Smeshnoye Telekanal
Spas
Mir

Park Razvlicenii
Kukhnia TV
NTV Plus Infokanal
CCTV 9
Nostalgia
Fashion TV Russia & Eastern Europe
Bulvar TV

Comedy TV


Pay-Per-View  Channels
Kinoreys 1
Kinoreys 2
Kinoreys 3HD  Channels
HD Sport
Eurosport HD
Discovery HD
HD Kino
HD Life
MTVNHDUkraine Only  Channels
Perviy Kanal Ukraiinia
RTR Planeta
NTN
ICTV
NTV MirA-d-u-l-t  Channels
B-lue H-ustler
R-uskaja N-ochRadio  Channels
Echo of Moscow
Relax FM
Detskoe Radio

 
 |    نوشته شده توسط shery
 
   

باز شدن شبکه های پکیج آکتا بصورت موقت و بدون هیچ سیستم کدگذاری از دو روز پیش که تا الان نیز همچنان ادامه دارد دستمایه و بهانه ای برای معرفی این پکیج شد.

Akta TV : پکیج آکتا تیوی که نام رسمی آن می باشد متعلق به کشور اروپایی رومانیست. نام دیگر این پکیج Max TV "مکس تیوی" می باشد. مرکز آن در شهر بخارست رومانیست. از سال 2008 نام رسمی Akta TV را برای خود برگزیده است. 


شرکت تلویزیونی آکتا ، سومین اپراتور بزرگ ماهواره ای رومانیست که در سال 2005 راه اندازی شده و شروع به فعالیت کرد. البته این شرکت در زمینه های دیگری مانند اینترنت ، تلفن و . . . نیز در این کشور فعال است. پکیج آکتا در ماهواره Sirius 4 در 4.8 درجه شرقی قرار دارد و سه ترانسپوندر زیر در این ماهواره متعلق به این پکیج می باشد :


Freq : 12149 H 27500 3/4
Freq : 12265 H 27500 3/4
Freq : 12341 H 27500 3/4


هر سه فرکانس بر روی پوشش و بیم 4 BSS European این ماهواره قرار دارند. در شبکه های محلی و متعلق به این کشور از زبان رومانیایی استفاده می شود و برای دیگر شبکه های معروف و مهم دیگری که این پکیج قرار داد بسته و پخش می کند از زیر نویس زبان رومانیایی استفاده می شود و از دوبله خبری نیست. این پکیج از سه سیستم کدینگ Conax _ Viaccess2.5 _ Viaccess2.6 استفاده می کند.

پکیج آکتا در اغلب زمینه ها شبکه خود را برای مشترکین مهیا کرده است. از فیلم و ورزش گرفته تا موسیقی و اخبار و . . . . در این پکیج از شبکه های دیگر کشورها مانند Kanal D ترکیه را هم با زیر نویس می توانیم ببینیم . این پکیج بیش از 55 شبکه تلویزیونی و رادیویی دارد.

این پکیج رومانیایی با GBox/Mbox و همچنین رو CCcam قابلیت بازگشایی دارد.این پکیج شبکه های خود را در چهار گروه (پیشنهاد) یا بهتر بگم همون آفر تقسیم کرده که شما می توانید هر یک از آنها را به اختیار شارژ کنید.

1- Pachet baza یا همون بیسیک می شه.
2- Energy
3- Evolution
و 4- Max Pack

شبکه هایی هم که در هر کدام از آنها قرار دارد را می توانید در تصویر بالا مشاهده کنید. قیمت های آنها با توجه به اینکه واحد پول رومانی RON یا همون لئو می باشد به قرار ذیل است:البته این کشور به اتحادیه اروپا پیوسته و یورو را نیز بعنوان واحد پول خود استفاده می کند.Basic Channels
TVR 1
TVR 2
TVR Cultural
Antena 1
Antena 2

Pro TV
Pro TV International
Acasa
Kanal D
Romantica
B1 TV
National TV
OTV
DDTV
Credo
TV
TV RM
Alfa Omega TVMovies Channels
Pro Cinema
Hallmark
TCM
AXN
AXN Crime
AXN Sci Fi
HBO
HBO Comedy
Cinemax
TV1000


Sports Channels
Eurosport
Eurosport 2
Sport.ro
Telesport
Motors TV
Extreme Sports ChannelChildren Channels
Animax
Boomerang
Cartoon Network
Jetix
MinimaxLifestyle Channels
Euforia Lifestyle
Fashion TVDocumentary / Reality Channels
National Geographic
Animal Planet
Discovery Channel
Discovery Science
Discovery Travel & Living
Discovery Civilisation
Travel Channel
Viasat Explorer
Viasat History
Zone Club
Zone RealityMusic Channels
MTV Romania
VH 1
U TV
Kiss TV
Etno TV
Party TVNews Channels
Realitatea TV
Antena 3
The Money ChannelA-d-u-l-t Channels
FreeX TV
XDream TV


 
 |    نوشته شده توسط shery
 
   

Dubai upgrades Its TV channels to HDTV : بزودی سیستم اچ دی برای 5 شبکه دبی راه اندازی و فعال خواهد شد. این ارتقاء سیستم به دستور شیخ محمد بن راشد المختوم ،رئیس این شیخ نشین و حاکم دبی ، همچنین نخست وزیر امارات صورت گرفته است. بدین ترتیب دبی مدیا ، اولین گروه رسانه ای در جهان عرب خواهد بود که به این سیستم پخش با کیفیت بسیار بالا تغییر سیستم خواهد داد.

First Pakistani Satellite Launch in 2011 : پاکستان اولین ماهواره خود را در ماه آپریل سال 2011 لانچ خواهد کرد. این خبری بود که دکتر ثمر مبارکمند ، یکی از اعضای کمیسیون برنامه ریزی علمی و تکنولوژی پاکستان در همایش علمی و مهندسی هوا فضا ICASE-2009 از اون خبر داد.


Nimiq 5 Sent to Baikonour : شرکت Space Systems/Loral)SS/L) از پیشرو ها و غول های صنعت ساخت ماهواره های تجاری (نه نظامی و تحقیقاتی) در بیستم آگوست اعلام کرد که ماهواره Nimiq 5 را که برای شرکت Telesat ساخته جهت لانچِ طبق برنامه در 18 سپتامبر به پایگاه فضایی بایکنور قزاقستان فرستاده. این ماهواره با موشک پروتون بریز ام ، ساخت شرکت International Launch Services)ILS) پرتاب خواهد شد. شرکت تلست کانادایی چهارمین پروایدر بزرگ دنیاست. 

ماهواره Nimiq 5 که در 72.5 درجه غربی قرار خواهد گرفت سرویس ها و سیستم های جدید مانند اچ دی را هم ساپورت می کند این ستلایت با 32 فرستنده باند Ku با قدرت و پوششی قوی کانادا و آمریکای شمالی رو در برخواهد گرفت.


 
 |    نوشته شده توسط shery
 
   

درود 


نســخه اول مجله اخبــار ماهــواره به لطف و یاری خدا و تلاش دوستان تهیه و تنظیــم شد.
این شمــاره اولــین میباشد و امیــد به آن است مــورد توجه دوستــداران علــوم اخبــار مــاهواره قــرار بگیــرد.
از شمــا خواننــدگان عزیــز مجلــه نیــز درخواست میشــود که ارتبــاط خود را با مــا قطع نکــرده و نظــرات و پیشنهــادات خود را جهت هر چه بهــتر شدن این مجله با ما در میــان بگذارید.


لازم به ذکــر است که نسخه های این مجله به لطف و یاری خدا و به ترتیب آپلود خواهنــد شد.
حمایت و همــراهی شما ، تیم مدیریت اخبــار مــاهواره را جهت ارائه نســخه های بعــدی مصمم تر خواهد کرد.


>>:<< جهت دانــلود نسخه اول مجله P S N M بـر روی لینک زیــر کلیک کنیــد >>:<<


با تشکــر

تیم مدیریت اخبــار مــاهواره سایت تخصصــی آیتی ست™ITSat

 
 |    نوشته شده توسط shery
 
   

EURO 1080 - Channels Merge, Satellite Change : یکبار دیگر شبکه های اچ دی بلژیکی - اروپایی Euro 1080 ماهواره مورد استفاده جهت پخش خود را عوض کردند. از 15 آگوست دو شبکه HD1 و HD3 پخش خود را از ماهواره Eutelsat W3A در 7 درجه شرقی را قطع کرده و به ماهواره Eurobird 9A در 9 درجه شرقی فرکانس 11881 عمودی نقل مکان کردند. همچنین این دو شبکه بزودی ترکیب می شوند و از یک شبکه HD1 برنامه های خود را پخش خواهند کرد. شبکه HD1 به پخش ورزش و برنامه های فرهنگی و شو می پردازد. الگوریتم سیستم کدگذاری Irdeto 2 این شبکه ها اوایل 2009 توسط گروه دیابلو هک شده و بر روی کم دیابلو باز می شوند.

 
 |    نوشته شده توسط shery
 
   

Premiere officially Sky Deutschland : خوب بعد از اتمام کاغذبازی و تشریفات اداری ، نام برند Premiere AG که از 28 فوریه 1991 بر روی این پکیج آلمانی بود رسماً به اسکای "Sky Deutschland AG" تغییر پیدا کرد و نام پریمیر به تاریخ پیوست و نام جدید تجاری "Sky Deutschland AG" در 17 آگوست در مونیخ آلمان ثبت شد. سهامداران تغییرات را در جلسه ای در 9 جولای 2009 با 99.8 درصد تائید کرده بودند. به این ترتیب نام سهام شرکت و برند رسماً تغییر یافت.


RCS/RDS looks for funding : این اپراتور بزرگ و معروف رومانی و شرق اروپا دنبال سرمایه گذار و شریک مالی می گردد. این سرمایه گذار یا باید با سهامداران به توافق مالی برسد و یا در ابتدای کار بدهی این شرکت رو تبدیل به سهام کند. این شرکت در مرکز رومانی ، بوداپست، در سال 1993 شروع به فعالیت کرده و بیش از 5 هزار کارمند دارد. این اپراتور در زمینه تلویزیون های کابلی ، تلویزیون دیجیتال ماهواره ای ، خدمات تلفن ثابت و اینترنت فعالیت دارد. از آن جمله در رومانی 1.4 میلیون مشترک تلویزیون کابلی و 1.1 میلیون مشترک تلویزیونی دیجیتالی جهت پکیج Digi TV دارد. Digi TV یکی از 5 پکیج بزرگ شرق و مرکز اروپاست. همچنین بعد از اینکه نتوانست در لیست شرکت های امن بورس اوراق بهادار لندن قرار گیرد یک وام 500 میلیون دلاری از یک کنسرسیوم بانکی گرفت.

Regional German channels launch on Astra : بتازگی شبکه های محلی و منطقه ای آلمان به نام های 


Regio TV Stuttgart
Regio TV Schwaben/Ulm 
Regio TV Euro 3/Friedrichshafenhave

شروع به پخش ماهواره های خود از طریق یک شبکه به نام REGIO TV در پکیج آلمانی BetaDigital در ماهواره Astra 1H در 19.2 درجه شرقی بصورت آزاد کرده اند. این شبکه در هر ساعت به پخش اخبار منطقه ای می پردازد.

همچنین در این زمینه شبکه اینترنتی Vernissage TV آلمانی در قراردادی با شبکه Art Channel به پخش برنامه های این شبکه در ماهواره های Eutelsat W2 بتوافق رسیدند. شبکه Art Channel از فرانسه و به زبان انگلیسی پخش می شود و برنامه های فرهنگی و هنری دارد.


 
 |    نوشته شده توسط shery
 
   

Pent house launches first UK HD porn channel : شروع به کار این پکیج با اولین شبکه خود خبری بسیار مهم و داغ در اروپاست. این شبکه متعلق به گروه رسانه ای PH Media انگلستان می باشد که در منچستر انگلستان قرار دارد. این شبکه اروتیک با کیفیت بالای اچ دی بوده و اولین شبکه اروتیک اچ دی در بازار اروپاست. برنامه های تولیدی انگلستان و آلمان را نشان خواهد داد. بزودی بعد از این شبکه شبکه های Penthouse HD1 و HD2 هم در پاییز راه اندازی خواهند شد. این دو شبکه بطور کامل به برنامه های بزرگسالان خواهد پرداخت و از یک سیستم کدگذاری استفاده کرده و برنامه های تولیدی کشورهای اسپانیا ، فرانسه و هلند را استفاده خواهند کرد که در زمینه پخش این برنامه ها قوانین کمی راحت تری دارند. بنابراین اولین پکیج اچ دی بزرگسالان در اروپا شروع به فعالیت می کند. در این شبکه ها از زبان انگلیسی استفاده می شود. 

البته بدلیل قوانین سخت انگلستان در زمینه رسانه های پور نوگرافیک این شبکه بصورت شبکه اروتیک مثبت 16 و آزاد برنامه پخش می کند. البته احتمال استفاده از سیستم کدگذاری DRE-Crypt وجود دارد که در اینصورت پخش ابتدای آن به صورت آزاد بیشتر به تبلیغ این پکیج و شبکه های آن مربوط می شود.


بطور کلی Pent house Media Group در زمینه بزرگسالان فعالیت می نمایند. Pent house در سال 1956 توسط Bob Guccione پایه گذاری شد.
Eurobird 9 A (9E)
tp. 67 (12.054 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3 / 4)

ID: HD Pent house
V PID: 256
A PID: 272
PID PCR: 256
SID: 1
PMT PID: 42
coding: temporarily absent, then the DRE-Crypt
Provider: PH Media
Image: 1920x1080 (1080i), 7.9 Mbit / s
Sound Quality: 112 kbps, stereoهمچنین در حال تست شبکه بصورت اچ دی در این فرکانس به مشخصات ذیل می باشند:


A new test channel.

ID: Test
V PID: 512 (MPEG-4)
A PID: 528
PID PCR: 512
SID: 2
PMT PID: 43
Coding: DRE-Crypt
Until now the board is given to the test (low bitrate).

 
 |    نوشته شده توسط shery
 
   

Card swap for ORF channels : این پکیج معروف اتریشی "ORF" می خواهد اولین نسل از کارتهای Cryptoworks خود را که از بیش از 5 سال پیش در حال استفاده است را عوض کند. این پکیج که کار خود را در اوایل سال 2003 آغاز کرده است معتقد است که بین 50 تا 70 هزار کارت تعویض خواهد شد. مشترکینش برای کارت جدید 27 یورو باید پرداخت نمایند. 

Österreichischer Rundfunk: ORF : از طریق این پکیج شبکه های ملی اتریش هم در ماهواره Astra 1H در 19.2 درجه شرقی برنامه های خود را برای منطقه اروپا پخش می کند. شبکه های این پکیج به زبان آلمانی برنامه دارند.

شبکه های آن :

ORF 1 HD
Puls 4
Austria 9 TV
ESPN America 
Premiere Fussball Bundesliga 9
ORF 1
ORF 2
ORF 2 Niederösterreich 
ORF 2 Burgenland 
ORF 2 Oberösterreich 
ORF 2 Salzburg 
ORF 2 Tirol 
ORF 2 Vorarlberg
ORF 2 Steiermark
ORF 2 Kärnten
ATV Austria
GoTV
TW1
ORF Sport Plus
Hitradio OE3
ORF 2 Europe

Cyfrowy Polsat profits slip : پکیج لهستانی پولست اعلام کرده است که در انتهای نیمه دوم سال 2009 با 2,844,106 مشترک نسبت به 12 ماه پیش با بیش از 24.3 درصد همچنان پیشتاز است و به سیر صعودی خود ادامه می دهد.

اما سود خالص آن 29 درصد معادل 13.5 میلیون یورو کاهش داشته است و سود کل 30 درصد نسبت به سال پیش کاهش داشته است. این کاهش به دلایل کاهش ارزش واحد پول لهستان که "زولتی" هست و همچنین رقابت رو به رشد ، سخت تر و شدیدتر در بازار لهستان می باشد.

 
 |    نوشته شده توسط shery
 
   

Kahkeshan TV goes on Hellas Sat 2 : کهکشان تیوی نام شبکه فارسی زبان جدیدی است که بتازگی بر روی ماهواره هلاس ست 2 در 39 درجه شرقی در فرکانس Freq: 11512 H 30000 7/8 آمده است و تنها شبکه پارسی زبان این ماهواره است.
این شبکه متعلق به موسسه علمی ، فرهنگی ، هنری کهکشان نور می باشد که دفتر مرکز آن در تهران، خيابان پنجاه و پنجم يوسف آباد، پلاک 21 می باشد و در زمینه تکنولوژی و فن آوری اطلاعات ، IT فعالیت گسترده ای دارد. این ماهواره شبکه های آزاد زیادی ندارد ، دارای چهار بیم می باشد که شبکه کهکشان بر روی فرکانسی با پوشش S2 این ماهواره رفته که پوشش آنرا می توانید در پایین مشاهده کنید.


Hellas Sat 2 S2 Beamاز جمله فعالیتهای این موسسه:

:: بخش آموزش:

* برگزاری دوره ها ، کارگاههای عملی ، Camp های تخصصی IT : از جمله دوره هایMicrosoft ، Cisco، CompTIA، Prosoft ، Security، ISP، Linux
* ارزيابی پرسنل و امکان سنجی جهت ارگانها ، شرکتها و موسسات و برگزاری دوره های ويژه پرسنل 
* برگزاری دوره های ويژه مديران و کارشناسان 
* برگزاری دوره و ارائه راه حلهای جامع در زمينه آموزش ICT
* برگزاری همه روزه آزمونهای بين المللی
* ارائه سمينارهای علمی در خصوص IT و امنيت شبکه
* ارائه کتابخانه الکترونيکی به روز 
* ارائه و چاپ کتب ، جزوات و ملزومات آموزشی دوره های تخصصی IT 
* آموزش نرم افزارهای تخصصی امنيت ، مونيتورنيگ و مديريت شبکه
* برگزاری دوره های کاربردی کوتاه مدت 

:: بخش شبکه و فن آوری اطلاعات :

* مميزی و مستند سازی شبکه
* مشاوره در طراحی شبکه و تهيه RFP 
* طراحی نصب و راه اندازی شبکه های محلی ( LAN ) با رعايت اصول و استانداردهای جهانی و بر پايه آخرين تکنولوژی روز دنيا 
* مشاوره ، طراحی و راه اندازی شبکه های گسترده ( WAN ) برای سازمانهای بزرگ 
* طراحی و اجرای پروژه های Voice ، Video و Data بر روی بستر اينترنت
* مشاوره در زمينه ايجاد سايت های بزرگ اينترنتی و نصب تجهيزات مورد نياز با استفاده از تکنولوژی روز دنيا 
* پياده سازی و اجرای طرح های امنيت شبکه 
* پياده سازی و اجرای شبکه های اختصاصی ( VPN ) برای ارسال Voice ، Video و Data
* اشکال زدايی و troubleshooting در شبکه های بزرگ

:: بخش امنيت شبکه: 

* مشاوره در امنيت اطلاعات و شبکه 
* پياده سازی سيستم جامع امنيت اطلاعات و شبکه 
* آموزش پرسنل و مديران فنی شبکه برای کنترل و ايجاد امنيت شبکه


موسسه کهکشان نور به معرفی خودش پيشرو در صنعت IT ، ارائه دهنده راهکارهايی جهت توانمند ساختن افراد و موسسات در استفاده بهينه از تکنولوژی نوين دنيای امروز می باشد.استراتژی کهکشان برای رسيدن به اين هدف، با ارائه دوره های آموزشی- تخصصی- مهندسی از جمله مايکروسافت، سيسکو ، کامپتيا ،امنيت شبکه و ارائه راهکارهای عملی IT وICTمشخص می گردد .همکاری بسيار پر ثمر با طيف وسیعی از شرکتها ، سازمانها ، ادارات و موسسات دولتی و خصوصی ، مبین فعالیتهای گسترده و ساختارمند کهکشان می باشد و بیش از 6 سال است که بطور جدی در این زمینه رسماً به فعالیت می پردازد و از جمله شرکت های بسیبار فعال و شرکت کننده در نمایشگاههای اله کامپ 2005 و نمایشگاه ICT می باشد.

Tapesh TV On New Frequency at HotBird : امیر قاسمی هم در صدد است که بعد از قطع شدن و مشکل پیدا کردن با گلوبکست و کیفیت این شبکه بر روی فرکانس 11470 و سپس قطع شدن آن و . . . شبکه طپش خود را به فرکانس جدید 11054 در هاتبرد منتقل کرده و در کنار تیوی پرشیا و دیگر شبکه های فارسی زبان با کیفیتی بهتر و طبعاً رنگ و رویی جدیدتر کار خودش را ادامه دهد. در حال حاضر بنام Smart cast Tapesh بصورت تست و کالر بار بر روی این فرکانس رفته است.  


Simaye Azadi Iran National TV On New Frequency at HotBird : شبکه سیمای آزادی بهمراه کانال رادیویی خود" صدای مجاهد" هم که رسانه تصویری سازمان مجاهدین خلق است هم در حرکتی تازه به ماهواره Eutelsat W2M در 3.1 درجه شرقی به کنار 5 شبکه فارسی زبان قبلی در همان فرکانسِ Freq: 11472 V 27500 2/3 رفته و برنامه های خود را از این جهت هم پخش می کند. بغیر از این ماهواره در ماهواره های تل استار 12 و گلکسی 19 در 97 درجه غربی برنامه پخش می کرد.پخش خبرهاي ايران و جهان, بررسي و تحليل تحولات سياسي در ايران, افشاء نقض حقوق بشر در ايران, پخش برنامه هايي در باره مسائل, مشكلات جوانان, زنان, كارگران و ساير اقشار جامعه ايران, پخش برنامه هاي ارتباط مستقيم با بينندگان و هموطنان و پخش كنسرتها و ترانه ها و اشاعه فرهنگ و هنر در زمره برنامه هاي روزانه سيماي آزادي است.

 
 |    نوشته شده توسط shery
 
   

China’s CCTV launched Arabic channel : رادیو و تلویزیون ملی چین ، CCTV ، ورژن عربی خود را در 25 جولای راه اندازی کرد. CCTV - Arabic بصورت 24 ساعته در ماهواره AtlanticBird4A) Nilesat) در 7 درجه غربی در فرکانس 11355 عمودی و ماهواره Arabsat(Badr6) در 26 درجه شرقی در فرکانس 11785 عمودی و ماهواره Chinasat-6B در 115 درجه شرقی (در باند C جهت پوشش در آسای شرقی) 300 میلیون مخاطب در 22 کشور عربی رو هدف قرار داده است. برنامه های خودش رو هم در چهار زمینه اخبار ، تاریخ ، ورزشی و برنامه های آموزشی اعلام کرده است. در حال حاضر برنامه های آن 6 بار در روز تکرار می شود.


 به گفته رئیس CCTV ، این شبکه با دیگر شبکه های بین المللی عربی بخصوص در زمینه خبری مانند الجزیره شروع به رقابت می کند. دورانی که ما در آن زندگی می کنم کلاً جنگ اصلی رسانه ای بوده و قدرت در دست برندگان این میدان نبرد می باشد و این یکی از اصلی ترین اهداف افتتاح ورژن عربی آن می باشد و همانطور که قبلاً گفته شده از دیگر برنامه های CCTV راه اندازی ورژن فارسی آن هم می باشد ولی قبل از آن قول شروع به کار ورژن عربی داده بودند که خوش قولی کردند و طبق برنامه هایشان به پیش می روند.Euronews Arabic service launched : شبکه خبری چند زبانه اروپا ،یورونیوز، 12 جولای زبان هشتم خود را هم راه اندازی کرد. این سرویس جدید به زبان عربی تعلق دارد. این شبکه از جمله اقداماتی که در سال 2008 جهت تحقق این پروژه انجام داده بود استخدام 17 روزنامه نگار عرب بود. برای 5 سال آینده آن بودجه ای 5 میلیون یورو ای در نظر گرفته شده است! تعداد مخاطبان عرب زبان اروپا را 15 میلیون و منطقه عرب زبان رو 250 میلیون برآورد می کنند. البته ناگفته نماند که این طرحی بود که از سال 1996 تا 1999 دنبال می شد ولی بدلایل اقتصادی عقب افتاده بود.

این شبکه 24 ساعته خبری اروپا که رسماً در ژانویه 1993 راه اندازی شده هر نیم ساعت به پخش اخبار روز جهان می پردازد و در میان آنها مجلات و برنامه های خبری گوناگون در زمینه های متنوع ورزشی ، فرهنگی ، اقتصادی و . . . دارد. هفت زبان دیگر عبارتند از انگلیسی _ فرانسوی _ آلمانی _ ایتالیایی _ پرتغالی _ روسی _ اسپانیایی و زبان اصلی.

 این در حالی است که طبق برنامه های این شبکه و آخرین خبر که در 3 مارچ 2009 از جزئیات آن منتشر شده زبان نهم و سرویس بعدی به زبان ترکی اختصاص خواهد داشت که زمان راه اندازی آن ژانویه 2010 میلادیست یعنی حدود 6 ماه دیگر و در انجام آن از همکاری TRT ، رادیو و تلویزیون ملی ترکیه، استفاده می کند. افتتاح سرویس عربی ، زبانی که در هیچ یک از کشورهای قاره ار.پا زبان رسمی نیست، قبل از دیگر زبانهای قاره اروپا مانند ترکی و . . . حکایت از اهمیت موضوع و نفوذ این زبان برای اروپایی ها دارد.


 
 |    نوشته شده توسط shery
 
 

pctfx3.3

Ghost Rider Fix Template

Multimedia CD Catalogues گروه طراحي چندرسانه اي وبلاگ رسانه گشت و گذار در دنياي رسانه هاي ديجيتال Medium Blog - Digital Media World قالبهاي رايگان سايت و وبلاگ Advanced Persian Blog Templates

اطلاعات مربوط به كارگاه طراحي قالب: Professional Web Site Design Center Template Design Workshop, دانلود قالب هاي وبلاگ Template Design Workshop, جزئيات قالب هاي رايگان Template Design Workshop, وبلاگ كارگاه طراحي قالب Template Design Workshop, جستجوي قالب هاي وبلاگ Template Design Workshop, تماس با كارگاه طراحي قالب Template Design Workshop, درباره كارگاه طراحي قالب

اطلاعات مربوط به گروه طراحي چندرسانه اي: Web Development Department - Multimedia Design Group , بخش توسعه وب - گروه طراحي چند رسانه اي Web Designing Department - Multimedia Design Group , بخش طراحي وب - گروه طراحي چند رسانه اي Multimedia Designing Department - Multimedia Design Group , بخش طراحي چند رسانه اي - گروه طراحي چند رسانه اي Blog - Multimedia Design Group , وبلاگ - گروه طراحي چند رسانه اي

اطلاعات مربوط به تكنوراتي: pictofxt Farsi Blog .IR Registration

ثبت دامنه میزبانی وب ثبت سایت دامنه فارسی